ورق گالوانیزه و انواع آن

ورق‌های فولادی با پوشش روی را ورق گالوانیزه می‌گویند. در واقع ورق‌های گالوانیک با این پوشش خاصیت ضد زنگ می‌گیرند. میزان پوشش گالوانیزه روی ورق‌های آهنی متفاوت است. بیشترین مورد استفاده از ورق‌های گالوانیزه در جاهایی است که در معرض رطوبت و خوردگی هستند. مثلا پوشش سقف شیروانی سوله‌ها، گلخانه‌ها و نمای ساختمان‌ها.

به طور گسترده در صنایع خودروسازی، کشاورزی، ساخت و ساز، راه آهن، کانال‌سازی، ابزار الکتریکی، کابینت‌سازی و حتی لوله بخاری کاربرد دارد.

ضخامت این ورق‌ها 0.25 میلی‌متر تا 2.5 میلی‌متر متغیر است و در انواع مختلف رنگی، سیاه و معمولی به دو صورت رول فرم و فابریک تولید می‌شود.

ورق های رول فرم گالوانیزه با ضخامت 18 صدم میلی‌متر تا 6 میلی‌متر و با عرض 100 و 125 سانتی‌متر عرضه می‌شوند.

ورق‌های فابریک گالوانیزه هم به دو صورت فابریک 2000*1000 میلی‌متر و 2500*1250 میلی‌متر تولید می‌گردند.

وزن رول‌ها بسته به عرض رول یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین 5 تا 7 تن است.

 

ویژگی‌های ورق گالوانیزه

استحکام و مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی

خاصیت ضد زنگ بودن

ظاهر زیبا و تنوع در رنگبندی

طول عمر بالا

تعمیرات و نگهداری راحت

دوام پوشش

مقاوم در برابر آتش‌سوزی

نصب آسان و سریع

 

ورق گالوانیزه رنگی چیست؟

از ورق‌های پایه گالوانیزه می‌باشد که به حسب کاربرد در رنگ‌های متنوع تولید می‌گردد. به دو صورت کوره‌ای و یا با پوشش رنگ الکترواستاتیک پوشانده می‌شود.

ورق گالوانیزه رنگی کرکره‌ای، ورق گالوانیزه رنگی شادولاین، ورق گالوانیزه رنگی هشتی و ورق گالوانیزه رنگی شیروانی از انواع فرم‌های تولیدی آن هستند.

زیبایی، قیمت مناسب، ایمنی در برابر زلزله، وزن سبک، عدم تغییر رنگ در مقابل شرایط جوی و عدم شکستگی با گذشت زمان از جمله مزایای ورق‌های رنگی است.

 

شرکت آذین تهویه پارسیان با بهره‌گیری از تکنولوژی روز اقدام به تولید و عرضه انواع ورق‌های گالوانیزه با بهترین کیفیت نموده است. از آنجا که قیمت ورق گالوانیزه متاثر از قیمت آهن در بازار است از طریق راه‌های ارتباطی مندرج اقدام به استعلام قیمت کنید.

 

شماره تماس : 0912 154 9973
شماره واتساپ : 0912 154 9973