کانال گرد و کانال چهارگوش

کانال گرد و گانال چهارگوش در سیستم تهویه مطبوع کاربرد فراوان دارند و از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم براساس نوع کاربری فضا، ساخته و در مراحل میانی پس از اجرای سفت‌کاری بنا در مکان‌های مورد نظر قرار می‌گیرند.

مزایا و معایب کانال گرد

از لحاظ شکل هندسی و ظاهری، کانال گرد دارای بازدهی بیشتری نسبت به کانال چهارگوش است اما مشکل اجرای آن کمبود و یا نبود فضای کافی و مناسب در بسیاری از ساختمان‌ها و همچنین مشکلات اجرایی و انشعابات آن می‌باشد و بیشتر در سوله‌های ورزشی و اماکن صنعتی مانند کارخانجات استفاده می‌شود. وزن و حجم آن‌ها کم است و ظاهری زیبا و مستحکم دارند. سرعت بیشتری در انتقال هوا دارند و در ساخت آنها از بست و آویز کم‌تری استفاده می‌شود و همین‌طور قابلیت از پیش ساختن کانال گرد جهت انبار کردن و افزایش سرعت تحویل به مشتری وجود دارد. کانال هوای گرد سرعت اجرای پایین‌تری نسبت به کانال چهارگوش دارد و تعمیرات آن‌ها سخت‌تر است.

مزایا و معایب کانال چهارگوش

عدم نیاز به تجهیزات گران، طراحی آسان، قیمت پایین و سرعت اجرای بالا از جمله مزایای کانال چهارگوش است. از معایب این کانال می‌توان به اشغال فضای زیاد، وزن و حجم بالا، تجمع گرد و غبار به دلیل عدم اتحاد جبهه هوا در داخل آن و تولید صدای زیاد در هنگام بهره‌برداری اشاره کرد. اما هر دو کانال گرد و چهارگوش پرطرفدار و در دسترس هستند و تهیه آن‌ها آسان است، سرعت نصب آنها بالاست و یک نصاب حرفه‌ای و کاربلد می‌تواند به‌راحتی و بدون دردسر آن را انجام دهد، قیمت بالایی ندارند و یکی از دلایل پرطرفدار بودن آن‌ها نیز به دلیل همین قیمت پایین است چرا که در کل پروژه موحب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گردند. شرکت آدین تهویه پارسیان مفتخر به ارایه خدمات طراحی و نصب کانال گرد و چهارگوش با کیفیت و سرعت بالا می‌باشد.

BUY NOW