ساخت و نصب فلاشینگ با انواع ورق

فلاشینگ و کاربرد آن


هر نوع پوششی که بر روی آن خم‌کاری صورت گیرد و برای پوشاندن نقاط مختلفی نظیر ساندویچ پانل، سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام استفاده شود را فلاشینگ یا گاتر می‌گویند. جنس آن از ورق آهنی گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم می‌باشد و با ضخامت‌های مختلفی بین 0/4 میل تا 5 میل توسط کارفرما و طبق نقشه تولید می‌گردد. معمولا طولی بین 2 تا 6 متر دارد و اکثرا بعد از تولید و قبل از نصب رنگ می‌شود. با وجود اینکه برای مکان‌های مختلف ابعاد و اندازه‌های متفاوتی از آن نیاز است لازم است که امکان ساخت در اندازه‌های مختلف وجود داشته باشد.

انواع فلاشینگ


فلاشینگ نبشی با زاویه نود درجه، به شکل ال و در دو نوع داخل رنگی یا بیرون رنگی ساخته می‌شود و برای پوشاندن محل تداخل دو دیوار یا سقف کاربرد دارد. در بعضی از آن‌ها شکل یک سانت از لبه‌های آخر نبشی‌ها به سمت داخل یا خارج خم‌کاری شده است تا باعث استحکام و زیبایی نبشی شود.
فلاشینگ یو جهت درزبندی کامل ساندویچ پانل‌های سقفی، حاشیه ساندویچ پانل دیواری و مواردی که دیوار ارتفاع کمی دارد، به‌جای آهن‌کشی استفاده می‌شود و بسیار پرکاربرد است.
فلاشینگ سه پله یا زد در حاشیه ساندویچ پانل‌های سقفی جهت زیبایی، جلوگیری از ورود نور خورشید به محل مورد نظر و لانه‌گزینی پرندگان به‌کار می‌رود.
فلاشینگ تاج یا تیزه که از آن برای پوشاندن نوک سقف‌های دارای دو شیب بهره‌گیری می‌شود. از مشتقات آن فوم درزگیر و فلاشینگ زیره تاج است که جهت آب‌بندی و درزبندی کامل به‌کار می‌روند.

مزایای فلاشینگ


زیبایی نما، کاور درزهای اتصال دو قطعه، مانع پیچش باد در سازه جهت جلوگیری از کنده شدن پوشش اجرایی در سقف و ایجاد دیواره آب‌بند، درزبند، غبارگیر و هوابند مناسب سقف از جمله مزایای فلاشینگ است.
شرکت آذین تهویه پارسیان با تجربه بالا در زمینه طراحی، خم، برش و نصب انواع فلاشینگ پشت بام، فلاشینگ پنجره و فلاشینگ نما با کادری مجرب و توانمند آماده ارایه خدمات با بالاترین کیفیت می‌باشد.