انواع فلاشینگ را بشناسید

فلاشینگ ساندویچ پانل یکی از فاکتورهای زیباسازی و آب‌بندی ساختمان محسوب می‌شود. برای پوشش سقف‌های شیروانی شکل و پشت‌بام به منظور پوشش و آب‌بندی سازه کاربرد دارد.

معمولا از ورق آهنی گالوانیزه، روغنی و رنگی تولید می‌گردد. مخفی کردن خرپای شیروانی، ایجاد نمای شیک و تمیز و جلوگیری از پیچش باد در سازه از جمله مزایای فلاشینگ هستند

فلاشینگ سه پله یا زد و فلاشینگ یو از انواع فلاشینگ ساندویج پانل به‌شمار می‌آیند.

فلاشینگ سه پله برای کاور عایق میانی استفاده می‌شود و کاربرد ویژه‌ای در قسمت درزبندی و آبرو سقف دارد. عایق میانی برای محافظت در برابر جویده شدن پرندگان و نور آفتاب به کار گرفته می‌شود.

از فلاشینگ یو در سرتاسر حاشیه ساندویچ پانل سقفی و دیواری به جز قسمت آبریز بهره می‌گیرند.

زوایای آن ۹۰ درجه است و یک سانت لبه دو طرف آن یک خم کوچک به داخل خمکاری شده است که بارزترین مزیت آن صاف نگهداشتن لبه‌های ورق و مستحکم‌سازی می‌باشد. اگر این خم کوچک در در ساخت این مدل نباشد، لبه‌های فلاشینگ به صورت موجی در طول کار حرکت می‌کند که در نتیجه نمای خوبی نخواهد داشت.

فلاشینگ نبشی با زاویه ۹۰ درجه و به شکل ال است. بصورت داخل رنگی یا بیرون رنگی تولید می‌شود و برای نمای خارجی و داخلی کاربرد دارد.

در قسمت محل رسیدن دو دیوار به همدیگر نصب می‌شود. یک سانت انتهایی از لبه نبشی را به جهت استحکام و زیبایی به سمت داخل یا خارج خمکاری می‌کنند و رنگهای مختلف آن به درخواست مشتری قابل تولید است. همچنین در سایزهای متفاوتی موجود است.

فلاشینگ تیزه یا تاج برای سقف‌های دوشیب یا تاج سوله، دقیقا در محل شکست یا نوک تاج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر زیبایی پروژه آب‌بندی محل اتصال دو سقف به همدیگر را انجام می‌دهد برای این منظور از فلاشینگ زیره تاج و فوم درزگیر هم استفاده می‌کنند تا فرایند آب‌بندی به طور کامل صورت گیرد.

BUY NOW